رونمایی از اولین بازی NFT اپیک گیمز

اپیک گیمز استور از اولین بازی NFT خود موسوم به Blankos Block Party رونمایی کرد.

رونمایی از اولین بازی NFT اپیک گیمز

اپیک گیمز (Epic Games) سازنده بازی محبوب فورتنایت (Fortnite) یکی از معدود توسعه‌دهندگان و ناشران بازی‌های ویدیویی است که در گذشته، علاقه خود نسبت به NFT را نشان داده است. با این حال، این شرکت هنوز در این فضا فعالیت خاصی نداشته است. اکنون استور Epic Games از اولین بازی NFT خود تحت عنوان «Blankos Block Party» رونمایی کرده است.

Blankos Block Party یک بازی جمعی چند نفره رایگان است که در آن اسباب‌بازی‌های دیجیتالی کلکسیونی منحصر‌به‌فردی به نام Blankos وجود دارند. همانطور که انتظار می‌رود، این موجودات بامزه NFTهای بازی هستند که می‌توان آن‌ها را خریداری کرد، ارتقا داد یا فروخت. در اینجا باید اشاره کرد که بازی توسط اپیک گیمز ساخته نشده و توسعه‌دهندگان آن Mythical Games و Third Kind Games هستند. هرچند شرکت دیگری با نام Gala Games قبلا اعلام کرده بود که بازی شوتر وسترن آن با نام Grit اولین بازی NFT و Web3 پلتفرم اپیک گیمز خواهد بود اما بازی آن‌ها هنوز در دسترس قرار نگرفته است.

اپیک گیمز که تا پایان سال 2021 بیش از 194 میلیون کاربر داشت، نسبت به رقیب اصلی خود، یعنی استیم، رویکرد متفاوتی نسبت به بازی‌های Web3 پیش گرفته است. ولو به عنوان مالک استیم ادعا کرده بود که توسعه‌دهندگان نمی‌توانند بازی‌هایی که از NFT یا ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند را در این استور بازی منتشر کنند. در مقابل، «تیم سوئینی»، بنیانگذار و مدیرعامل اپیک گیمز با ارسال توییتی اشاره کرده بود که هرچند خود استودیو هیچ برنامه‌ای برای استفاده از NFT یا فناوری Web3 ندارد، اما به سایر سازندگان اجازه می‌دهد تا با رعایت قوانین کلی، از آن‌ها در بازی‌های خود استفاده کنند.

درباره ی نویسنده

مدیر

مدیر محتوا سایت کمک رسانی شبکه اطلاع رسانی کسب و کارها

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.