سیستم‌ عامل Orange Pi برپایه اندروید معرفی شد

یک شرکت نرم‌افزاری چینی به نام Orange Pi اقدام به معرفی یک سیستم‌عامل مبتنی بر اندروید به نام شرکت خود کرده که ترکیبی از ویندوز و اندروید است. این سیستم‌عامل قابلیت‌هایی مشابه نسبت به اندروید و ویندوز دارد.

سیستم‌ عامل Orange Pi برپایه اندروید معرفی شد

این سیستم‌عامل جدید هرچند ظاهری شبیه به ویندوز دارد اما بر پایه اندروید طراحی شده و تمام قابلیت‌های پایه‌ای یک سیستم‌عامل دسکتاپی را در خود دارد. کامپیوتر Orange Pi 800 از این سیستم‌عامل پشتیبانی می‌کند ‌و به‌زودی از نسخه Orange Pi 5 SBC نیز پشتیبانی خواهد کرد. این نسخه ظاهرا مبتنی بر اندروید ۱۲ بوده و قرار است بعد از آن شاهد توسعه سیستم‌عامل Orange Pi OH نیز از سوی شرکت چینی باشیم. نسخه OH بر پایه پلتفرم Open Harmony هواوی طراحی خواهد شد و یک نسخه Orange Pi Arch نیز در حال توسعه است که مبتنی بر Arch Linux خواهد بود.

شرکت اورنج پای می‌گوید هدف اصلی از ایجاد این سیستم‌عامل ارائه تجربه‌ متفاوتی از دو سیستم‌عامل ویندوز و اندروید برای کاربرانی است که قصد تجربه آن‌ها را در کنار یکدیگر دارند‌. این سیستم‌عامل به‌خاطر اینکه بر پایه اندروید ساخته شده از انواع اپلیکیشن‌های اندرویدی پشتیبانی خواهد کرد و از این حهت منحصربه‌فرد خواهد بود.

هنوز معلوم نبست که این سیستم‌عامل با چه دستگاه‌هایی سازگار خواهد بود‌، اما باید بگوییم که این نرم‌افرار قابلیت‌های امنیتی قابل‌توجهی دارد و امکان استفاده از پلی استور را نیز برای کاربران فراهم خواهد کرد. همچنین امکان تغییر تم‌های آن از ویندوز به اندروید و برعکس وجود خواهد داشت.

نظر شما درباره این سیستم‌عامل ترکیبی چیست؟ آیا سیستم‌عاملی با هسته و اپلیکیشن‌های اندروید اما شباهت به ویندوز مایکروسافت می‌تواند برایتان جذابیت داشته باشد؟

درباره ی نویسنده

مدیر

مدیر محتوا سایت کمک رسانی شبکه اطلاع رسانی کسب و کارها

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.