اینترنت 900 مگابیت بر ثانیه در ایران

اینترنت 900 مگابیت بر ثانیه در ایران

اگر بخاطر داشته باشید، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ابتدای فعالیت خود گفته بود که افزایش کیفیت اینترنت با توسعه پروژه فیبر نوری ارتباط دارد. عیسی زارع پور روز جمعه ضمن اشاره به رونمایی از نخستین دسترسی‌ پروژه fttx در شهر بوشهر در روز جهانی ارتباطات و تجربه سرعت حدود ۹۰۰ مگابیت برثانیه، ابراز امیدواری کرد تا پایان دولت سیزدهم این امکان برای بسیاری از هموطنان فراهم شود. در ادامه همراه کلیک باشید.

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره تجربه سرعت حدود 900 مگابیت بر ثانیه در صفحه اینستاگرام خود توضیحاتی ارائه کرد و وعده داد تا پایان دولت سیزدهم  این امکان برای بسیاری از هموطنان فراهم خواهد شد.

صحبت‌های وزیر ارتباطات درباره اینترنت 900 مگابیت بر ثانیه‌ای

وزیر ارتباطات با انتشار پست جدیدی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «تا چند ماه پیش تصور اینکه روزی سرعت‌های حدود یک گیگابیت بر ثانیه را تجربه کنیم عجیب و دور از دسترس به نظر می‌رسید؛ اما با آغاز اجرای کلان‌پروژه توسعه شبکه دسترسی مبتنی بر فیبر نوری (fttx)، انشالله به تدریج و تا پایان دولت سیزدهم، دسترسی به سرعت‌های چند صد مگابیتی برای بسیاری از هموطنان میسر می‌شود.»

وی ادامه داد:‌

اجرای پروژه دسترسی به فیبر نوری نه تنها کیفیت و سرعت دسترسی را افزایش می‌دهد و تجربه کاربری را بهبود می‌بخشد بلکه زمینه اجرای نسل‌های بعدی ارتباطات چون فایوجی را به صورت فراگیر فراهم می‌کند.

زارع پور با تأکید بر اینکه در مراسم روز جهانی ارتباطات امسال، در هنگام رونمایی از نخستین دسترسی‌های پروژه fttx در شهر بوشهر، سرعت حدود 900 مگابیت بر ثانیه را تجربه کردیم، افزود: «این شبکه پرسرعت در کنار خدمات بومیِ با کیفیت که در یک کلمه «شبکه ملّی اطلاعات » نامیده می شود، زیرساخت توسعه همه جانبه و بستری امن برای تحول فناوری پایه کشور در همه بخشها خواهد بود. به خاطر همین، این سرعت واقعاً صلوات دارد.»

درباره ی نویسنده

مدیر

مدیر محتوا سایت کمک رسانی شبکه اطلاع رسانی کسب و کارها

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.