اپل روی رقیبی برای متاورس کار می‌کند

طبق یک گزارش تازه، ظاهرا اپل در حال کار روی پروژه متاورس است. به نظر می رسد این شرکت برای رقابت با متا قصد دارد متاورس اختصاصی خودش را توسعه بدهد.

اپل روی رقیبی برای متاورس کار می‌کند

در حال حاضر همه منتظر معرفی اولین هدست واقعیت ترکیبی اپل هستند که گفته می شود بهار سال آینده عرضه خواهد شد با این حال اپل هنوز این موضوع را تایید نکرده است. از طرف دیگر، یک تحلیلگر مطرح بهنام مارک گورمان ادعا کرده اپل علاوه بر این محصول دستگاه‌های دیگری نیز در زمینه واقعیت افزوده در دست ساخت دارد

طبق گزارش امروز، اپل هم‌اکنون روی یک دنیای واقعیت ترکیبی سه بعدی کار می‌کند که در واقع مشابه همان دنیای متاورس متا خواهد بود. ظاهراً اپل برای توسعه این فناوری، نیروهای بااستعداد زیادی را استخدام کرده و بنابراین ما احتمالا به زودی شاهد اعلام این پروژه از سوی به‌عنوان رقیب متاورس متا خواهیم بود.

تحلیلگر بلومبرگ می‌گوید اطلاعات خود را از چند منبع آگاه و همچنین براساس موقعیت‌های شغلی ارائه شده در وب‌سایت اپل به دست آورده است. همه این‌ها نشان می‌دهند که این شرکت روی دنیای متاورس اختصاصی خودش کار می‌کند. این پروژه مبتنی بر هر دوفناوری واقعیت افزوده و مجازی خواهد بود.

بنابراین می‌توان گفت که اولین هدست واقعیت ترکیبی اپل اولین گام این شرکت در زمینه توسعه دنیای متاورس اختصاصی خودش خواهد بود و نکته جالب اینکه شرکت های دیگری مثل گوگل نیز ظاهرا در حال کار روی پروژه‌های مشابه هستند.به این ترتیب هر سه غول بزرگ فناوری آمریکا وارد حوزه واقعیت ترکیبی شده‌اند و برای آن برنامه‌های جدی در نظر دارند. تیم کوک مدیرعامل اپل نیز گفته  آینده فناوری متعلق به تکنولوژی‌های واقعیت افزوده است. حالا باید ببینیم که رقابت این سه شرکت در توسعه دنیای متاورس چگونه خواهد بود و کدام یک از آن‌ها عملکرد موفقی در این زمینه خواهند داشت.

منبع
دسته بندی سرگرمی:
گوگل استارتاپ ساخت آواتار Alter را خریداری کرد
لیست بهترین و ارزان ترین گوشی های گیمینگ
دسته بندی تکنولوژی:
صندلی پوشیدنی برای نشستن در هر زاویه ای
رشد ۱۱ درصدی درآمد کمپانی مایکروسافت
دسته بندی آموزشی:
افزایش سرعت ویندوز با ۴ ترفند
نحوه اسکن سریع متن در آیفون و آیپد
دسته بندی دیجیتال مارکتینگ:
آموزش استفاده از Add Yours در استوری اینستاگرام
نحوه پخش زنده (لایو استریم) در اینستاگرام در نسخه دسکتاپ
درباره ی نویسنده

مدیر

مدیر محتوا سایت کمک رسانی شبکه اطلاع رسانی کسب و کارها

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.