بنچمارک پردازنده M2 Max اپل فاش شد

پردازنده M2 Max اپل قرار است در ماه‌های آینده معرفی شود. حالا نتایج بنچمارک M2 Max فاش شده که نشان می‌دهد این پردازنده ۲۰ درصد سریع‌تر از M1 Max عمل می‌کند.

بنچمارک پردازنده M2 Max اپل

تراشه M2 اپل امسال با بهبودهای متوسط نسبت به پردازنده M1 معرفی شد. حالا بنچمارک مدل ارتقایافته آن یعنی M2 Max نشان می‌دهد که این مدل نیز ممکن است بهبود چندان زیادی نسبت به M1 Max نداشته باشد.

بنچمارک پردازنده M2 Max اپل

طبق شایعات، تراشه M2 Max مجهز به ۱۲ هسته پردازشی خواهد بود و بنچمارک آن نیز این موضوع را تایید می‌کند‌. فرکانس پایه این پردازنده از ۳.۲ گیگاهرتز در M1 Max با ۱۰ هسته پردازشی به ۳.۵۴ گیگاهرتز افزایش یافته است و فرکانس حداکثر آن نیز ۳.۷ گیگاهرتز است. البته از آنجا که تست‌های گیک‌بنچ روی نمونه اولیه این پردازنده انجام شده‌اند می‌توان انتظار داشت که فرکانس‌های نمونه نهایی آن کمی بیشتر باشند.

پردازنده M2 Max همچنین به جای فناوری ۵ نانومتری TSMC با لیتوگرافی ۳ نانومتری این شرکت ساخته خواهد شد که این موضوع مسلما باعث بهبود فرکانس‌های پردازنده خواهد شد. امتیازهای تک هسته‌ای و چند هسته‌ای این تراشه در تست‌های گیک‌بنچ 5 به‌ترتیب 1889 و 14586 شده است که به‌ترتیب بهبود ۱۰ و ۲۰ درصدی را نسبت به عملکرد تک‌هسته‌ای و چندهسته‌ای M1 Max نشان می‌دهد‌. این اعداد، بهبودهای قابل‌توجهی را نشان نمی‌دهند و تقریبا نزدیک به نتایج پردازنده‌های پایین‌رده سری Alder Lake-H اینتل با توان حرارتی ۴۵ وات هستند.

البته اپل یک پردازنده دیگر به نام M2 Ultra نیز در دست توسعه دارد که شاید با آن بتواند حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد. گفته می‌سود این تراشه دارای ۹۶ هسته پردازشی خواهد بود و از ۱۹۲ گیگابایت حافظه رم پشتیبانی خواهد کرد.

درباره ی نویسنده

مدیر

مدیر محتوا سایت کمک رسانی شبکه اطلاع رسانی کسب و کارها

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.