خودرو الکتریکی سونی و هوندا Afeela EV رونمایی شد

پس از ماه‌ها انتظار سرانجام نمونه اولیه خودرو الکتریکی سونی و هوندا با نام Afeela EV در نمایشگاه CES 2023 به نمایش گذاشته شد.

سونی پیش از این بارها از خودرو مفهومی خود صحبت کرده بود و نمونه‌های اولیه‌ای هم با نام Vision-S 01 و Vision-S 02 رونمایی کرده بود. اما حالا شاهد رونمایی از اولین محصول همکاری سونی با هوندا با نام تازه Afeela EV در نمایشگاه CES لاس‌وگاس هستیم. پیش‌فروش این خودرو الکتریکی قرار است از سال ۲۰۲۵ آغاز شده و عرضه رسمی آن به بازار آمریکای شمالی نیز از سال ۲۰۲۶ شروع خواهد شد.

خودرو الکتریکی سونی و هوندا Afeela EV

خودرو الکتریکی سونی و هوندا Afeela EV

خودرو الکتریکی سونی و هوندا دارای ۴۵ دوربین و سنسور در اطراف آن است. این خودرو دارای قدرت پردازشی معادل 800 TOPS است که نشان می‌دهد که Afeela‌ چیزی فراتر از یک خودرو الکتریکی معمولی است. در بخش پردازشی این خودرو از فناوری‌های اسنپ‌دراگون کوالکام استفاده شده و بخش سرگرمی درون خودرو نیز برعهده شرکت نام‌آشنای اپیک گیمز خواهد بود.

از مشخصات فنی اصلی خودرو هنوز اطلاعی در دست نیست اما سونی و هوندا می‌گویند Afeela قرار است ارزش‌های جدیدی را در صنعت خودرو ایجاد کند! به اعتقاد سونی بهتر است به‌جای توجه به مشخصات فنی مثل قدرت موتور و صفرتاصد، تمرکز این خودرو روی نرم‌افزار، ارتباطات و تجربه کاربری است؛ دقیقاً زمینه‌هایی که این شرکت ژاپنی در آن‌ها تخصص دارد. طبق انتظار امکانات جدید نرم‌افزاری نیز از طریق آپدیت برای این خودرو عرضه خواهد شد.

از نظر رانندگی خودکار نیز Afeela قابلیت‌هایی را به همراه دارد. سیستم خودران سطح ۳ به گفته سونی تحت شرایط محدودی فعال می‌شود اما سیستم سطح ۲ کمکی در شرایط بیشتری شامل رانندگی شهری در دسترس خواهد بود. سونی همچنین درباره امکانات داخلی خودرو نیز اطلاعات زیادی منتشر نکرده اما از تصاویر منتشر شده می‌توان نمایشگر بزرگ لمسی و فرمان خلبانی شکل Afeela را مشاهده کرد.

از آن‌جا که تا عرضه این خودرو الکتریکی هنوز راه طولانی باقی مانده، انتظار داریم در سال‌های آینده اطلاعات بیشتری از Afeela منتشر شود.

درباره ی نویسنده

مدیر

مدیر محتوا سایت کمک رسانی شبکه اطلاع رسانی کسب و کارها

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.