عینک واقعیت افزوده اپل

در حالیکه شایعات زیادی درباره عینک واقعیت افزوده اپل وجود دارد، اما حالا به نظر می‌رسد که این عینک به این‌زودی‌ها عرضه نخواهد شد.

عرضه عینک واقعیت افزوده اپل به تأخیر افتاد

اپل یکی از شرکت‌هایی است که به‌طور جدی به‌دنبال توسعه سخت‌افزارهای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده است. برخی کارشناسان ادعا می‌کنند  این شرکت اولین هدست واقعیت ترکیبی خود سال آینده معرفی خواهد کرد. اما در مورد عینک واقعیت افزوده اپل ظاهرا شرایط به‌خوبی پیش نمی‌رود و طبق اطلاعاتی که جف پو کارشناس موسسه تحقیقاتی Haitong International Tech Research منتشر کرده است، عرضه این عینک چند سال به تعویق افتاده است.

پو ادعا کرده است که عینک واقعیت افزوده اپل احتمالا در سال ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۶ معرفی خواهد شد و ظاهرا به‌خاطر مشکلات طراحی نمی‌تواند زودتر از این تاریخ‌ها آماده شود. این در حالیست که گزارش‌های قبلی به سال ۲۰۲۴ برای معرفی این عینک اشاره کرده بودند.

با وجود همه این مشکلات، به نظر می‌رسد فناوری واقعیت افزوده همچنان در صدر اولویت‌های اپل قرار دارد، به‌طوری‌که تیم کوک ‌مدیرعامل این شرکت معتقد است آینده تکنولوژی متعلق به واقعیت افزوده است.

طبق شایعات، عینک واقعیت افزوده اپل فاقد دوربین خواهد بود و به جای آن از سنسور LiDAR استفاده خواهد کرد. اپل همچنین این دستگاه را به رابط کاربری مخصوصی با نام Starboard مجهز خواهد کرد که به ژست‌های حرکتی وابسته خواهد بود. همچنین گفته می‌شود این عینک قادر به تحلیل کدهای QR خواهد بود و توانایی شارژ بی‌سیم را نیز خواهد داشت.

درباره ی نویسنده

مدیر

مدیر محتوا سایت کمک رسانی شبکه اطلاع رسانی کسب و کارها

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.