گوریلا گلس ویکتوس ۲ معرفی شد

شرکت کورنینگ از نسل جدید پوشش محافظ نمایشگر خود به نام گوریلا گلس ویکتوس ۲ برای استفاده در گوشی‌های هوشمند رونمایی کرد. این پوشش دارای قابلیت‌های بهبودیافته‌ای برای مقاومت در برابر ضربات ناشی از سقوط است.

گوریلا گلس ویکتوس ۲ معرفی شد

در سال‌های گذشته، نمایشگر گوشی‌های هوشمند بزرگتر شده و این موضوع چالش‌های زیادی را برای شرکتی مثل کورنینگ که در کار ساخت پوشش محافظ نمایشگر است ایجاد کرده است. هر چه اندازه نمایشگر بزرگ باشد تنش بیشتری روی آن به‌هنگام افتادن گوشی از ارتفاع وارد خواهد شد.

بنابراین لازم بود که کورنینگ از شیشه مقاوم‌تری در این محافظ نمایشگرها استفاده می‌کرد. این شرکت چند سال پیش پوشش محافظ ویکتوس را معرفی کرد. کورنینگ در سال ۲۰۲۱ نسخه پلاس آن را ارائه کرد و حالا نسخه بهبودیافته آن را با نام گوریلا گلس ویکتوس ۲ معرفی کرده است.

گفتنی است که بیشترین آسیب به گوشی‌های هوشمند را افتادن از ارتفاع روی سطوح سفت و محکم ایجاد می‌کند و برای مثال سطح‌های آسفالت و بتنی می‌توانند منجر به ترک‌خوردگی نمایشگر گوشی شوند.

شرکت کورنینگ روی سطوح بتنی که سخت‌تر از آسفالت هستند تمرکز کرد و سعی کردن پوشش محافظ نمایشگر خود را براساس این سطح مقاوم‌سازی کند. بتن، مخلوطی از سیمان و ماسه و سنگدانه است و ترکیب این مصالح با یکدیگر باعث به وجود آمدن یک ماده بسیار سخت و ایجاد یک سطح ناصاف می‌شود که هر برخورد گوشی با آن می‌تواند کاملا خسارت‌بار باشد.

کورنینگ در نهایت توانست با استفاده از ماشین‌های آزمایشگاهی خود پوشش ویکتوس ۲ را توسعه دهد و حالا این پوشش می‌تواند سقوط از ارتفاع یک متری روی سطح بتنی و سقوط از ارتفاع ۲ متری روی سطح آسفالتی را به‌راحتی تحمل کند.

بزرگتر شدن نمایشگر گوشی‌ها از طرفی باعث سنگین‌تر شدن گوشی‌ها نیز شده است و اکثر گوشی‌های امروزی ۱۰ درصد بزرگتر و ۱۵ درصد سنگین‌تر از گوشی‌های چهار سال پیش هستند. هر چه گوشی سنگین‌تر باشد نیروی بیشتری هنگام برخورد آن به زمین، به دستگاه وارد خواهد شد. البته فقط تحمل ضربه بدون ترک‌خوردگی کافی نیست و شیشه نمایشگر باید در برابر خراش‌ها نیز مقاوم باشد. این‌ها، دو مسئله کاملا جدا از هم هستند و سطوحی وجود دارند که می‌توانند بدون ایجاد ترک باعث خراش در نمایشگر شوند.‌ بنابراین نه‌تنها نمایشگر گوشی بلکه پنل پشت آن نیز باید در برابر این آسیب‌ها محافظت شود. ‌

کورنینگ مدعی شده توانسته توازن خوبی بین عملکرد سقوط و مقاومت خراش پیدا کند و ویکتوس ۲ هر دوی آن‌ها را در خود دارد.

انتطار می‌رود گوشی‌های مجهز به گوریلا گلس ویکتوس ۲ ظرف چند ماه آینده وارد بازار شوند‌ و باید ببینیم‌ این گوشی‌ها متعلق به چه شرکت‌هایی خواهند بود.

منبع
دسته بندی سرگرمی:
گوگل استارتاپ ساخت آواتار Alter را خریداری کرد
لیست بهترین و ارزان ترین گوشی های گیمینگ
دسته بندی تکنولوژی:
صندلی پوشیدنی برای نشستن در هر زاویه ای
رشد ۱۱ درصدی درآمد کمپانی مایکروسافت
دسته بندی آموزشی:
افزایش سرعت ویندوز با ۴ ترفند
نحوه اسکن سریع متن در آیفون و آیپد
دسته بندی دیجیتال مارکتینگ:
آموزش استفاده از Add Yours در استوری اینستاگرام
نحوه پخش زنده (لایو استریم) در اینستاگرام در نسخه دسکتاپ
درباره ی نویسنده

مدیر

مدیر محتوا سایت کمک رسانی شبکه اطلاع رسانی کسب و کارها

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.