اندروید ۱۳ برای ویندوز ۱۱ عرضه خواهد شد

به نظر می‌رسد ویندوز ۱۱ به زودی از اندروید ۱۳ پشتیبانی خواهد کرد. ویندوز ۱۱ در ابتدای عرضه، قابلیت پشتیبانی از اپلیکیسن‌های اندروید را نداشت و خیلی‌ها امیدوار بودند که ردموندی‌ها این قابلیت را برای جدیدتین سیستم‌عامل خود ارائه کنند.

اندروید ۱۳ برای ویندوز ۱۱ عرضه خواهد شد

سرانجام مایکروسافت اوایل پاییز امسال قابلتی به نام زیرسیستم ویندوز برای اندروید (AWS) ارائه کرد که بر پایه اندروید ۱۲ بود و کاربران به‌راحتی می‌توانستند اپلیکیشن‌های اندرویدی را روی ویندوز ۱۱ اجرا کنند، حالا این شرکت آپدیت اندروید ۱۳ زیرسیستم مذکور را به‌صورت بتا ارائه کرده است.

این آپدیت دارای قابلیت‌های جدیدی شامل یک دستور جدید wsaclient.exe /shutdown است که باعث خاموش شدن خودکار زیرسیستم ویندوز می‌شود. نسخه جدید همچنین ۵۰ درصد زمان بوت سریع‌تری دارد. قابلیت‌های ماوس و کلیپ‌بورد نیز بهبود یافته و بهبودهایی نیز در تغییر اندازه اپلیکیشن‌ها اتفاق افتاده است. این نسخه همچنین از فناوری بریج اینتل در نسخه جدید استفاده شده است. بهینه‌سازی‌هایی نیز در بخش انتقال فایل‌ها و جامپ‌لیست ایجاد شده‌اند.

البته با وجود ارائه این قابلیت‌ها، زیرسیستم ویندوز همچنان دارای مشکلاتی است که از آن جمله می‌توان به محدودیت دسترسی جغرافیایی به آن و کتابخانه محدود اپلیکیشن‌های اپ استور آمازون اشاره کرد. ضمن اینکه دسترسی به نسخه جدید بتای این زیرسیستم کمی پیچیده است و کاربران باید در یک برنامه WSA مجزا ثبت‌نام‌ کنند و تا یک هفته منتظر بمانند تا به آن دسترسی پیدا کنند. ‌البته شما برای اجرای نسخه پایدار WSA باید عضو اینسایدر ویندوز باشید.

مایکروسافت هنوز صحبتی درباره زمان عرضه نسخه پایدار WSA بر پایه اندروید ۱۳ نکرده و از آنجا که نسخه بتا به‌تازگی عرضه شده انتظار نمی‌رود که نسخه پایدار به این‌زودی‌ها ارائه شود.

درباره ی نویسنده

مدیر

مدیر محتوا سایت کمک رسانی شبکه اطلاع رسانی کسب و کارها

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.