سریع‌ ترین مانیتور گیمینگ دنیا توسط ایسوس معرفی شد

ایسوس در نمایشگاه CES 2023 سریع‌ترین مانیتور گیمینگ دنیا با نرخ نوسازی ۵۴۰ هرتز معرفی کرد. این مانیتور با نام ROG Swift Pro PG248QP از قابلیت NVIDIA G-SYNC نیز پشتیبانی می‌کند و مشخصات فنی آن به صورت زیر است.

مشخصات مانیتور گیمینگ دنیا ایسوس

این مانیتور گیمینگ به‌عنوان نسخه خرده‌فروشی‌ ROG Swift 500 Hz معرفی شده و تغییرات جزئی نسبت به آن دارد. طراحی پایه این مانیتور بازطراحی شده است و دیگر خبری از رنگ‌های نارنجی پایه ROG Swift 500 Hz نیست. در ضمن، ایسوس از بازو‌های قابل‌تنظیم در پایه مانیتور جدید استفاده کرده است. این طراحی باعث خواهد شد تا کاربران به یک پایه عریض برای پشتیبانی بهتر یا یک پایه کم‌عرض برای استفاده از کیبورد و ماوس در کنار مانیتور هنگام اجرای بازی‌ها دسترسی داشته باشند.

از طرف دیگر، مانیتور ROG Swift Pro PG248QP به‌لطف استفاده از پنل جدید TN خود می‌تواند سریع‌تر از ROG Swift 500 Hz عمل کند. مدل 500Hz هرچند از اکثر مانیتورهای گیمینگ بازار سریع‌تر است اما مدل PG248QP قادر به رسیدن به نرخ نوسازی ۵۴۰ است که تاکنون هیچ مانیتوری موفق به آن نشده بود.

مانیتور جدید ایسوس به‌عنوان سریع‌ترین مانیتور گیمینگ دنیا از یک پنل ۲۴.۱ اینچی با وضوح ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل بهره می‌برد و از فناوری NVIDIA G-SYNC برای کاهش پارگی تصاویر پشتیبانی می‌کند. این مانیتور همچنین از قابلیتNVIDIA Reflex Analyser برای ارزیابی تاخیر سیستم بهره می‌برد.

مانیتور ROG Swift Pro PG248QP از کدک‌های ESS پشتیبانی می‌کند که باعث کاهش تاخیرهای صوتی خواهند شد. ایسوس این مانیتور را در سه ماه ماهه دوم ۲۰۲۳ عرضه خواهد کرد، اما قیمت آن را هنوز اعلام نکرده است.

درباره ی نویسنده

مدیر

مدیر محتوا سایت کمک رسانی شبکه اطلاع رسانی کسب و کارها

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.